fariibaB fariibaB .

fariibaB

روانشناسی کنترل ذهن

هیچ شکی برای خوانندگان این مقاله باقی نمی ماند که کنترل ذهن وجود دارد. علم روانشناسی رفتاری با این که نه عرفانی است و نه جادویی، ممکن است حرفه ‌ای به نظر برسد، زیرا اثرات مفید شکل گیری ذهنی به وسیله اصول رفتاری می ‌تواند گاهی بسیار دراماتیک و نمایشی باشد.

تنها چیزی که می توان در مورد کسانی گفت که با ناباوری در حال نگاه کردن هستند، این است که آیا از یک علم ثابت شده ذهنی که ” یک ماهیت حساس و قابل لمس ” دارد چشم پوشی می کنید؟

اگر مواردی در این زمینه می‌خواهند، خب البته مطالعات فراوانی وجود دارد.

من شخصا، دعوت از افراد بدبین را حقیقتا موثر می بینم – که این امر می تواند حتی یک تجربه ساده در جمع و تفریق کردن باشد.

این کار طبیعتا کمک می کند تا ابتدا مفهوم بنیادی روانشناسی رفتاری را توضیح دهیم – این رفتار با پیامدهای آن کنترل می شود. احتمالا با نگاهی حاکی از تعجب رو به رو خواهید شد. بدون توجه به این نکته، این مرحله را به سادگی با چند مثال ادامه دهید. آن را ساده نگه دارید. به فرمول ریاضی فانتزی نیاز نیست. فقط با کمک جمع و تفریق خیلی راحت ادامه دهید.

افزودن:
وقتی دزدی بخواهد کیف پول یک نفر را بزند – احتمالا با یک فریاد بلند و گوش خراش رو به رو می شود: “حتی به این موضوع فکر هم نکن!” چون ممکنه با یک حرکت کاراته کوتاه و محکم نیز رو به رو شوید.

آیا دزد در مسیر شغلی خود باقی خواهند ماند؟ شاید. ولی احتمالا امروز نه. حداقل در این لحظه نه. فن کاراته ممکن است دزد را به طور موقت تغییر ‌دهد. که من آن را نوعی کنترل موثر ذهن می نامم.

فرد مورد سرقت واقع شده احتمالا با کنترل پیامدهای رفتاری بر نتیجه رفتار دزد تاثیر می گذارد. دو رویداد ناگوار – فریاد بلند و فن کاراته – به معادله رفتاری اضافه شد. هر رویداد به طور جداگانه تحت عنوان آن چه رفتارشناسان “مجازات مثبت” می نامند، دسته بندی می شود. مثبت است زیرا واقعه مجازات به شرایط اضافه شده است.

مجازات منفی البته متفاوت است.

کاستن:
دزدی کیف پول یک نفر را می زند – اما آن شخص قربانی می تواند با آرامش کیف پول را از جیب خودش خارج کند، به سمت دزد برگردد ​​و بگوید: “فقط یک لحظه ببخشید”، سپس کیف پول را با بنزین آغشته کند، کبریت را روشن کند و کیف پول را بسوزاند.

شاید کمی افراطی به نظر برسد، اما همه ما باید نقش خود را در مبارزه با جرم و جنایت انجام دهیم. چیز خوبی که مرد داشت این بود که استفاده از گاز احتراقی بسیار راحت است.

باز هم دزد دلایل خوبی برای ارزیابی مجدد دارد – فقط این بار به این دلیل که شیء مورد نظر او حذف شده است، رفتار او مجازات منفی شده است.

افزودن و کاستن درست، به خوبی به عنوان پاداش رویدادها به جای مجازات کردن استفاده می شوند. و در این جا در روزهایی که شغل سابق من به عنوان یک مربی دلفین غیر نظامی برای نیروی دریایی ایالات متحده بود، به برخی از دلفین ها از آن جا که آن ها موجوداتی بودند که همه چیز را در مورد این ریاضیات جدید به من آموختند اجازه می دهم که…

من می دانم که شما چه فکری می کنید . .

سلب مسئولیت: هیچ گونه فنون کاراته یا گاز احتراقی در آموزش پستانداران دریایی قبل یا در طول تولید این مقاله استفاده نشده است.

 


برای مطالعه  ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۰۴:۴۲ توسط:فریبا موضوع: نظرات (0)