fariibaB fariibaB .

fariibaB

قنداق کردن نوزاد خوب یا بد؟

چرا قنداق کردن برای نوزادان مفید است؟
رفلکس مورو (رفلکس استارتل)
نوزادان دارای رفلکس مورو هستند (به این وضعیت، رفلکس وحشت زدگی هم گفته می شود. وقتی نوزاد صدای بلندی می شنود یا حرکت ناگهانی احساس می کند، بصورت خودکار کمر خود را قوس می دهد و دست و پاهایش را باز میکند) که می تواند آنها را از یک خواب راحت بیدار کند. نگه داشتن بازوهای کودک در قنداق، می تواند مانع از بیدار شدن آنها از خواب شود. این رفلکس پس از ۳ یا ۴ ماهگی از بین می رود.

راحتی
قنداق کردن همچنین نوزاد را گرم نگه می دارد و راحتی رحم را به او یادآوری می کند. قنداق کردن می تواند به نوزاد در انتقال از رحم به محیط بیرون کمک کند.

ایمنی
پوشاندن دستکش به نوزاد برای جلوگیری از آسیب به صورت او، کار ساده ای نیست. قنداق کردن می تواند نوزادان را از خراش دادن چهره ظریف و زیبای خود باز دارد.

علاوه بر این:

قنداق کردن می تواند از لگد زدن و باز کردن دستهای کودک جلوگیری کند. این خود می تواند مانع از رفلکس مورو شود. این روش مانع از ایجاد این رفلکس و اختلال در خواب نوزاد می گردد.
حتما بخوانید: معرفی انواع قنداق نوزاد بهمراه تصاویر آنها

قنداق کردن نوزاد را تمرین کنید
بسیاری از والدین روش صحیح قنداق کردن کودک را بلد نیستند. این مسئله کمی نگران کننده است زیاد قنداق کردن نادرست ممکن است بی قراری و گریه نوزاد را بدتر کند یا خطری برای سلامتی او ایجاد نماید. خوشبختانه قنداق کردن کودک کار سختی نیست و فقط به آموزش و تمرین نیاز دارد. این ممکن است در ابتدا مشکل باشد به خصوص اگر کودک بیقراری می کند و از قرار دادن دست و پای خود در قنداق جلوگیری می کند. اما بعد از ۵ یا ۱۰ بار تلاش، به آسانی تعویض پوشک انجام می شود.

سه راه برای قنداق کردن نوزاد
قنداق کردن کودک به شکل الماس، بهترین روشی است که برای اینکار توصیه می شود.

همانطور که تکنیک های مختلف برای انجام هرکاری به مرور زمان تغییر می کند، ممکن است روش های دیگری برای قنداق کردن کودک در آینده پیشنهاد شود. اما اکنون ۳ روش گفته شده در زیر، متداول تر و بهتر از روشهای دیگر قنداق کردن است.

 


برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۳:۵۴ توسط:فریبا موضوع: نظرات (0)